Kybernetická bezpečnost v číslech

Ilustrační foto

Společnost Cisco ve svých materiálech hovoří o celosvětově neobsazeném miliónu pracovních míst v oblasti kybernetické bezpečnosti. Podle Michaela Browna, výkonného ředitele Symantecu, by se do roku 2019 mela poptávka na tyto pozice zvýšit na 6 miliónů. Podle Burning Glass Technologies jsou v USA nejlépe placenými pozicemi v IT: Lead software security engineer, Chief security officer, Global information security director, Chief information security officer a Director of security.

Podle údajů časopisu DSM, který se odkazuje na statistiky ČSÚ, bylo v Česku v roce 2015 kolem 500 pracovníků zaměstnaných na pozicích bezpečnostního manažera IT. Přitom Jejich průměrná mzda dosáhla 64 690 Kč, což je více, než u kterékoliv jiné kategorie pracovníků v IT. Je to rovněž třikrát více, než je celostátní průměrná mzda (27 200 Kč), a dvakrát více, než např. mzdy psychologů (o mzdách učitelů nemluvě).

Myslím, že to je dobrý signál, že kybernetická bezpečnost je brána vážně. A také je to jasný signál, že vy, kdo si právě prohlížíte tyto stránky, jste si zvolili správně. Celý obor, zahrnující GDPR a všechny jeho oblasti, jako jsou pověřenci pro ochranu osobních údajů DPO, konzultanti pro oblast bezpečnosti osobních údajů a další profese, mohou očekávat konjunkturu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *